© 2024 Cestování.cz

Sportovní aktivity v Nidri

Krajina v bezprostřední blízkosti letoviska Nidri je rovinatá a díky tomu vhodná pro nenáročnou cyklistiku či procházky v olivových hájích. Krásné zážitky jistě přinese na příklad návštěva vodopádu Dimossari, vzdáleného cca 4 km, nebo cyklistický výlet kolem zálivu Vlicho k malému bílému kostelíku ve vesničce Agia Kiriaki. Ačkoliv je kostel od Nidri vzdálen vzdušnou čarou jen několik set metrů, na kolech je při cestě k němu třeba absolvovat cca 8 km. Zdatnější turisté se mohou vydat do okolních kopců a navštívit místa jako Paleokatouna, Neohori či Haradiatika. Zdejší příroda je krásná v každém ročním období, nejpřitažlivější však bývá na jaře, kdy zde vše kvete.

Turisté do Nidri přijíždění také kvůli koupání. Zdejší pláže jsou mírně svahovité, oblázkové. Na některá místa pláží byl přidán písek. Voda je čistá, bez výskytu spodních proudů; během léta se velmi rychle zahřívá. Na plážích je možné si za poplatek půjčit slunečníky.

Kromě koupání a podnikání výletů po ostrově si návštěvníci mohou v Nidri pronajmout loď či motorový člun a prozkoumávat okolí z moře.

Nidri je jedním z hlavních jachtařských center Jónského moře a je startovacím místem několika flotil. To, že se Nidri nalézá na východním pobřeží Lefkady, mu přináší velké výhody – moře je zde obvykle klidné, a je proto vhodné pro výuku plavby.